Blog

Co je astroturfing?

Co je astroturfing? Jedná se o nejrůznější marketingové praktiky mající za cíl zmanipulovat veřejné mínění ve váš prospěch. Nejčastěji se může jednat o falešné komentáře na sociálních sítích či v internetových fórech, falešné recenze, komentáře pod recenzemi apod., které se snaží „vylepšit“ obrázek váš nebo vašeho klienta (v případě, že jste marketéři).

Astroturfing manipuluje veřejné mínění

Zastáváte názor, že když se nepochválíte sami, nikdo jiný to za vás neudělá? Pokud s takovou vyrazíte do marketingového světa a postaráte se o dobrou „image“ a generování potenciálních zákazníků pomocí fake příspěvků na Facebooku opěvujících skvělé vlastnosti vašeho produktu či služby, dopouštíte se tzv. astroturfingu.

Astroturfing může mimo výše zmíněného zahrnovat i vytváření falešných online profilů nebo použití automatizovaných systémů pro generování falešných komentářů, recenzí a zpětné vazby na sociálních médiích, fórech a dalších platformách.

Sdílet článek:
Blanka Chocová

Autorem článku je Blanka Chocová

Copywriter & Social Media Specialist
LinkedIn
Blanka je naše copywriterka. Jejím revírem jsou sociální sítě, blogy a webové stránky. Poradí si s textací reklamy na Linkedin i obsáhlým e-bookem.