Blog

Lead Magnet spouští nový web

23. prosince 2021Míša Zákopčaníková

Naším největším interním projektem byl v roce 2021 redesign Lead Magnetu a nový web. Spojili jsme se se skvělou UX/UI designérkou Hong Anh Duong alias Mišut, která se postarala o to, že naše vizuální identita odpovídá standardům dnešní doby. A nás moc těší, že se nám podařilo práci na novém vizuálu úspěšně završit a konečně se Vám s ním i s novým webem můžeme pochlubit.

NOVÁ VIZUÁLNÍ IDENTITA OD A PO Z

Nový vzhled Lead Magnetu se rodil postupně. Pozornější z Vás si mohli v průběhu roku všimnout, že je náš vizuál čím dál více ucelenější a čím dál méně improvizovaný. 

Protože jsme si chtěli být jistí, že se s novým vizuálem dokážeme vždy ztotožnit, a že na první dobrou uživatelům nastíní, jaký Lead Magnet je – profesionální, ale zároveň hravý a neformální, nechali jsme redesignu pozvolný průběh. Nejprve tak vznikly naše marketingové materiály, jako jsou prezentace, e-mailový podpis, šablona pro nabídky a výstupy a doprovodné grafické podklady na sociální sítě.

Chtěli jsme něco, co nás snadno odliší, a s čím se nám bude snadno pracovat. Nový vizuál s dominantní tmavě fialovou barvou a minimalistickými prvky, jakým je například náš losově růžový pattern, který jsme si hodně oblíbili, splňuje veškerá naše očekávání.

NOVÝ WEB JAKO VIZITKA, ALE I JAKO FUNKČNÍ LEAD MAGNET

Potom, co jsme se s Mišut na prvních výstupech utvrdili, že se nám společně podařilo najít ten správný vizuální směr, přišel na řadu nový web. Tady byly našimi hlavními požadavky jednoduchost, přehlednost a jasná prezentace. 

Původní one pager nám sice dlouhou dobu sloužil dobře, bylo však potřeba si přiznat, že abychom dokázali s návštěvníky webu jasně a srozumitelně komunikovat, bude zapotřebí více podstránek. Proto jsme si stanovili, co vlastně chceme budoucím návštěvníkům našeho webu říct, a obsah rozdělili do několika hlavních sekcí – úvod, který slouží jako ochutnávka všech následujících sekcí, služby, reference, tým, blog a kontakt.

A protože nechceme pít víno a kázat vodu, odpovídá náš web tomu, co při tvorbě webu radíme našim klientům. Snažili jsme se pomocí textace, která klade důraz na call to value, motivovat uživatele, aby nám o sobě dal vědět. A aby pro něj bylo spojení s námi co nejsnazší, najde na všech stránkách vyjma sekcí ‘O nás’ a ‘Blog’ jednoduchý kontaktní formulář. 

My máme z nového webu a celého vizuálu obrovskou radost. Moc děkujeme Mišut, která celý vizuál a web navrhla, a Alešovi Sýkorovi, který web přenesl do internetového prostoru a postaral se o to, že každý čudlík dělá přesně to, co má. 🙂


A co na náš nový web říkáte Vy? Je pro Vás srozumitelný a přehledný? Nebo je naopak něco, co byste udělali jinak? Dejte nám o tom vědět na potrebuji@leadmagnet.cz.

Sdílet článek:

Autorem článku je Míša Zákopčaníková

Account Manager
LinkedIn
Míša je naší spojkou mezi klienty a týmem. V rámci spolupráce s Lead Magnetem se s ní tedy jistě nejednou uvidíte.